Feestelijke start KOB Utrecht
‘Still going strong’ een toost die het bestuur, directeur en docenten van de KOB Utrecht brachten op de toekomst. De KOB Utrecht vierde afgelopen vrijdag haar 65e jaar. Een KOB opleidingsplaats met B&U en INFRA bouwopleidingen.
Alle KOB opleidingsplaatsen zijn ontstaan door initiatief van ondernemers in een regio. ‘Wij willen goed opgeleid kaderpersoneel en opvolgers hebben’, dat was de drijfveer van hen. Anno 2011 nog steeds dé drijfveer. Alle 18 plaatselijke ondernemersbesturen zijn daar een treffend beeld van. Zij toetsen niet alleen de KOB docenten en de organisatie van de plaatselijk directeuren, maar ook de kwaliteit en inhoud van de aangeboden bouwopleidingen en examens.
De KOB heeft voor 2011/2012 circa 1.540 inschrijvingen. Hiervan zijn 459 nieuwe inschrijvingen, c.q. cursisten die aan de opleidingen zijn begonnen. Dat zijn enerzijds cursisten met een MBO bouwkunde of infra achtergrond die starten met een van de managementopleidingen Commerciële bedrijfsvoering, Calculatie, Werkvoorbereiding & uitvoering of Ondernemen. Dat zijn anderzijds cursisten die starten met KOB Techniek om daarna te vervolgen met de management opleidingen.
Naast deze instroom, heeft de KOB een aparte opleiding voor HBO’ers, die kent dit studiejaar 31 nieuwe cursisten.
